Kako je DDV in izbrisom iz registra DDV ob zapiranju s.p.? Kaj je z vhodnim DDV od računov, ki pridejo po izbrisu iz poslovnega registra?
Mojca - 30.12.2008 - 09:59
Od računov, ki jih prejmete od datuma izbrisa dalje, ne upoštevate več v DDV obračunu. Pri zapiranju s.p. pazite na vstopni DDV od osnovnih sredstev, ki ste si ga odbili - poračun DDV za osnovna sredstva, če odtujena prej kot v petih letih, nepremičnine 20 let. Ob zaprtju dejavnosti vas iz DDV registra izbrišejo po uradni dolžnosti. Kontaktirajte svojega referenta za DDV. Jaz sem ravno oddala zadnji obračun DDV za zasebnika, ki je zaprl dejavnost v začetku decembra. Referentu za DDV sem morala predložiti knjigo izdanih, knjigo prejetih računov, bilanco stanja ter register osnovnih sredstev - kontrola DDV glede obračuna DDV za osnovna sredsta.
looka - 31.12.2008 - 07:43
V kolikšnem času pa se odda zadnji obračun? Če je trimesečni zavezanec, enako do 31.1.? Hvala za odgovore.
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
Mojca - 30.12.2008 - 09:59
Od računov, ki jih prejmete od datuma izbrisa dalje, ne upoštevate več v DDV obračunu.
Pri zapiranju s.p. pazite na vstopni DDV od osnovnih sredstev, ki ste si ga odbili - poračun DDV za osnovna sredstva, če odtujena prej kot v petih letih, nepremičnine 20 let.
Ob zaprtju dejavnosti vas iz DDV registra izbrišejo po uradni dolžnosti.
Kontaktirajte svojega referenta za DDV. Jaz sem ravno oddala zadnji obračun DDV za zasebnika, ki je zaprl dejavnost v začetku decembra. Referentu za DDV sem morala predložiti knjigo izdanih, knjigo prejetih računov, bilanco stanja ter register osnovnih sredstev - kontrola DDV glede obračuna DDV za osnovna sredsta.
looka - 31.12.2008 - 07:43
V kolikšnem času pa se odda zadnji obračun? Če je trimesečni zavezanec, enako do 31.1.? Hvala za odgovore.