Naslov teme: nenajavljena davčna?
5204 09.07.2009 - 17:36h / Ostalo / Avtor: tilen / 49 / 2
Ali jo je že kdo imel?
Slišal sem, da pridejo in ostanejo par urc in grejo - kdaj pridejo takole nenajavljeni?
Ali je to 135. člen?
3) Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena se zavezancu za davek sklep o začetku davčnega inšpekcijskega nadzora ne vroči, če bi se zaradi tega ogrozil namen inšpekcijskega nadzora. V tem primeru se davčni inšpekcijski nadzor začne, ko davčni inšpektor pri zavezancu za davek opravi kakršno koli dejanje z namenom opravljanja davčnega inšpekcijskega nadzora.
In kaj pomeni "ogrozil namen"
Hvala vsem na odgvoru. Sam sem seznanjen da se prej najavijo.
Lp, Tilen K.






Matjaž K - 09.07.2009 - 21:09
Ja, to je ZDavP-2 135. (3).
Tipična primer je kontrola blagajniškega poslovanja in spoštovanje dolžnosti izdajanja računov.
Če bi šla takšna kontrola po redni poti, potem bi njen namen bil brezpredmeten (ker bi vsak zavezanec imel 8 dni časa da "za nazaj" porihta blagajniške zadeve oz. kako naj za nazaj inšpektor kontrolira, ali je nekdo vse "tipkal", kar bi moral.
lp
L. - 10.07.2009 - 10:13
Mi so imeli takšno "hitro" davčno inšpekcijo nenajavljeno v treh trgovinah na različnih lokacijah po Sloveniji istočasno. Ker je bilo vse ok smo dobili zapisnike in konec zgodbe.