krpan in druščina postani član

Naslov teme: Zakaj davčna za darilni bon pod 42 EUR?

7367  11.11.2009 - 10:42h / Dohodnina / Avtor: aberveznica / 74 / 3

Na podjetju za marketing raziskave so zahtevali mojo davčno številko, ker bom za sodelovanje v diskusiji dobila darilni bon.

Darilni bon ne presega vrednosti 42 EUR - torej ni predmet dohodnine... Zakaj torej potrebujejo mojo davčno številko?

GM - 11.11.2009 - 11:15

Je predmet dohodnine z davčno osnovo 0. Davčno številko imajo pravico zahtevati od vas pred izplačilom zaradi zagotovitve davčnih evidenc.

? - 11.11.2009 - 12:50

Zato, ker morajo imeti možnost dokazati, da niso na isto davčno dali več daril v skupni vrednosti nad 42 E.

Sicer pa imaš pravico, da ne daš davčne ( in ne dobiš bona).

Matjaž K - 12.11.2009 - 10:25

Zakon o davčnem postopku

35. člen

(uporaba davčne številke v drugih primerih)

     ...
     (2) Fizična oseba mora predložiti svojo davčno številko izplačevalcu dohodkov v vseh primerih, ko prejema dohodke, ne glede na to, v kakšni obliki jih pridobi. Če fizična oseba tega ne stori, se ta dohodek fizični osebi ne sme izplačati. 
     ...