krpan in druščina postani član

Naslov teme: ddv-račun za opravljeno stroritev na hrvaškem

5365  16.08.2010 - 11:29h / DDV / Avtor: kata / 63 / 1

Od hrvaškega podjetja smo prejeli račun za opravljeno storitev (informatika), Storitev je bila opravljan na Hrvaškem. Storitev je bila opravljna za nas, gre za nadaljno prodajo naših izdelkov na hrvaškem.

Na računu je osnova +23% pdv.

Kako naj poknjižim račun z vidika ddv?

Razor - 17.08.2010 - 08:20

Samoobdavčitev - žal pride do dvojne obdavčitve, če hrvaškega davka ne dobite povrnjenega. S Hrvaško imamo vzpostavljeno vzajemnost pri vračilih, vendar le za določene vrste "transakcij".

Po ZDDV-1 je kraj opravljanja storitev, ki jih prejme davčni zavezanec kraj, kjer ima prejemnik sedež opravljanja dejavnosti. Torej če ste naročili storitve od Hrvata, ste naročnik/prejemnik teh storitev, za katere morate narediti samoobdavčitev.

Nevem kako je po hrvaškem zakonu, vendar bi se pozanimal, da bi se izdala nova faktura brez njihovega PDV.