Ali damo tovorno vozilo, ki smo ga imamo na finančni leasing lahko v investicijsko olajšavo v davčnem obračunu? V vrenosti nabavne cene?
Neža - 24.03.2011 - 15:21
Lahko, vendar mora to tovorno sredstvo zadoščati emisijskim zahtevam EURO V. Če spada v to kategorijo, lahko uveljavljate 30% NV kot olašavo, vendar ne več kot 30.000,00 eur (to velja za d.o.o.) in ne več kot je višina davčne osnove.
TANE - 24.03.2011 - 20:53
Če pa tovorno vozilo nima EURO V, pa pride v olajšavo le, če ni namenjeno prvenstveno za prevoz po cesti (npr. vozilo z dvigalom za prekladanje... ) - glej pojasnilo DURS
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Neža - 24.03.2011 - 15:21
Lahko, vendar mora to tovorno sredstvo zadoščati emisijskim zahtevam EURO V. Če spada v to kategorijo, lahko uveljavljate 30% NV kot olašavo, vendar ne več kot 30.000,00 eur (to velja za d.o.o.) in ne več kot je višina davčne osnove.
TANE - 24.03.2011 - 20:53
Če pa tovorno vozilo nima EURO V, pa pride v olajšavo le, če ni namenjeno prvenstveno za prevoz po cesti (npr. vozilo z dvigalom za prekladanje... ) - glej pojasnilo DURS