krpan in druščina postani član

Naslov teme: Čiča - pomoč!?

2570  02.05.2011 - 22:23h / DDV / Avtor: twist / 58 / 2

Oktobra lani je bilo postavljeno vprašanje o prodaji darila (gradbena dokumentacija), ki ga je direktor prejel in bi ga svojemu podjetju prodal. Tvoj odgovor je bil takle:

"Odg: prodaja darila
- čiča
Evita, mislim, da ni tako.
Tu gre za darilo fizične osebe drugi fizični osebi in takšno darilo je obdavčeno po določbah Zakona o davku na dediščine in darila in ne dohodninskem zakonu.
Datum: 26.10.2010 08:33:37"

Ker bi sedaj končno zadevo realizirali, prosim za pomoč, kako prijaviti takšno darilo in ali to lahko stori obdarjenec sam? Kakšno pogodbo je potem potrebno narediti za prodajo tega darila - klasično prodajno ali morda lahko komisijsko - ker bo davek plačan? A so še kakšni davki potem, glede na to, da je to del investicije v teku?  Hvala!


čiča - 03.05.2011 - 09:12

Poglejte si ZDDD, v svojem 13. členu govori tudi o rokih, postopkih in kraju oddaje davčne napovedi.
Ko bo to urejeno, lahko direktor proda dokumentacijo podjetju (izstavi račun ali pogodbo). Ker dokumentacija ni delo direktorja, ki bi izviralo iz opravljanja dejavnosti (pač pa je nekaj kar je prejel) in ker ni zavezanec za ddv, se pri prodaji ne obračuna nikakršnega davka.

twist - 03.05.2011 - 16:30

Hvala Čiča za tvojo pomoč!