Naslov teme: kdaj novi s.p. prvič plača prispevke
2717 12.05.2011 - 20:45h / Ostalo / Avtor: svetla / 110 / 3
Te dni odpiram s.p. Kdaj mi nastopi prva obveznost za plačilo prispevkov in kako ta postopek speljem - na katere račune nakažem (ali moram prej osebno na DURS in kakšne papirje moram nesti s seboj)?






maja - 12.05.2011 - 21:11
Prvič plačate prispevke 15. v naslednjem mesecu)
Do istega roka predložite obračun prispevkov OPSVZ po sistemu eDavki, na tem obrazcu se vam prikažejo tudi vplačilni računi, na katere morate plačati prispevke. Zaradi tega vam ni treba hoditi na DURS.
p.š. - 12.05.2011 - 21:21
Če boste imeli datum registracije npr. 20.5.2011, boste prvič plačali prispevke 15.6.2011 za maj in to samo za obdobje 20.5.-31.5. . Vplačali jih boste na račun vaše pristojne DURS, za sklice lahko kontaktirate vašo referentko - določijo jo takoj, ko bodo prejeli podatke o registraciji vašega s.p. => DURS prejme podatke o vaši registraciji od AJPESA po uradni dolžnosti, vi ničesar sami ne sporočate ob odprtju.
Vplačilne račune in sklice lahko preverite tudi na tej spletni strani: kliknete na zeleno hišico zgoraj zraven Krpana in čisto na desni strani ekrana se v rumenem pravokotniku pojavi rubrika : Krpan računa na prste - kliknete in izberete : izračun sklicev za plačevanje prispevkov pri zasebnikih - vstavite le še svoje podatke in kliknete ustvari sklic.
V roku 14 dni vam iz DURS-a sami pošljejo vprašalnik o vaši dejavnosti .
lp
zvezdica - 13.05.2011 - 13:29
pa pred oddajo prispevkov se morate registrirati na e-davkih oz. oddati pooblastilo na pristojno davčno upravo - obrazci za pooblastila so na spletni strani DURS - E-DAVKI