krpan in druščina postani član

Naslov teme: Po Urški Čepin še ena cvetka: tokrat DURS

3072  01.06.2011 - 12:12h / Ostalo / Avtor: enasrečka / 122 / 3

Vem da ji bilo že včeraj na tem forumu, a si zasluži tako maloumje, tak izraz skisanosti sivih celic naših predpostavljenih, vsaj še eno objavo:

"NOVICA

31.05.2011

Prijava neplačanih računov s strani upnikov

 

Obveščamo vas, da Davčna uprava Republike Slovenije pripravlja programsko podporo, s pomočjo katere bo upnik lahko prijavil svojega dolžnika, za katerega je z uporabo spletne informacijske rešitve upravljalca sistema večstranskega pobota ugotovil, da dospele denarne obveznosti, ki mu jo dolguje, ni prijavil v obvezni večstranski pobot, kot to zahteva Zakon o preprečevanju zamud pri plačilih. Podpora bo na voljo prek sistema eDavki v prvi polovici meseca julija, upniki pa bodo lahko prijavili tudi svoje dolžnike, ki obveznosti niso prijavili v že izvedene kroge obveznega večstranskega pobota.
"
Vir: http://www.durs.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/1658/5710/f06fe2a942/ 

Naša država je bumbarska brez primere. Že tako gre vse v maloro, sedaj pa še oni to pospešujejo. Moj moto ni več: cesarju kar je cesarjevega, ampak: čimveč v moj žep in čim manj za te voluharje neumne!

Jože - 01.06.2011 - 12:40

S pobotom se ne da izplačati plač in plačati prispevkov. To pa državo ne zanima. Ob tem, ko je že vse zafurano je težko zadeve pogasiti.

MARTIN KRPAN - 01.06.2011 - 20:25

O tem sem tudi danes govoril na seminarju.
Dejstvo pa je, da Butalci več ne morejo prekositi Butalcev :).
P.S. Dajmo malo logično razmišljat - če kupec ne prijavi naše obveznosti v pobot, je (med drugimi vzroki) izstopajoči vzrok, da tako ali tako nimajo denarja. Da pa bi mi zdaj prijavljali Butalcem, da nas ta ni prijavil in bodo Butalci temu skušali vzeti denar (seveda - z globo, kaznijo), sami pridemo še pozneje v vrsto za potencialno poplačilo, ker se bo prvenstveno poplačala država (z odmero kazni).
Še en dokaz, da ekonomska logika Butalcem ne leži :)):

paty - 02.06.2011 - 07:42

Se popolnoma strinjam, ampak glede na kar nekaj vprašanj kam take dolžnike prijaviti, se bojim da bo prijav kar veliko, država bo veselo kasirala kazni, prijavitelj pa se bo obrisal pod nosom za denar. Kar spomnimo se, da so nekateri že aprila, takoj po prvem obveznem pobotu spraševali kam lahko prijavijo njihove dolžnike.