Naslov teme: amortizacija
4810 12.10.2011 - 12:09h / Ostalo / Avtor: NZ / 46 / 2
POzdravljeni!
Naše podjetje je lani kupilo stanovanje z nameno prodaje še istega leta. Sedaj pa so se lastniki odločili oddajati v najem od 01.9.2011 dalje. Kaj je z amortizacijo? Jo moram obračunat tudi za nazaj oz. za celo leto 2011 ali ne?
prosim za pomoč! Hvala






Danja - 12.10.2011 - 14:23
Če ste kupili z namenom prodaje, ste stanovanje knjižili na R.6 (kot zalogo, natančneje sk.67 nekratkoročna sredstva za prodajo), v tem primeru ste si praviloma lahko poračunali vstopni DDV!? zato naj vas le-ta bolj skrbi, kot amortizacija, katero boste začeli obračunavati od datuma oddaje v najem, saj so se šele takrat spremenili pogoji in od takrat naprej boste dosegali prihodke, s katerimi boste tudi upravičili ta strošek.
NZ - 12.10.2011 - 14:47
Najlepša hvala za odgovor. Sklenjena je bila kupoprodajna pogodba s fizično osebo, oz. zaradi neporavnanega dolga do našega podjetja so se odločili prepisati stanovanje na naše podjetje. Iz tega ni razviden DDV. Knjiženo je bilo samo 6720/2200. Za amortizacijo sem bila skorajda sigurna , da se bo obračunala od spremembe dalje in ne za nazaj. Torej DDV- ja ni? Hvala