Naslov teme: posojilo lastnika
2309 17.06.2002 - 08:31h / Ostalo / Avtor: lana / 62 / 5
Lastnik posodi denar družbi-zaradi likvidnostnih težav. Kako je z obrestno mero-da zadeva ne bi šla v dohodnino njemu, s stroški družbe pa je tako in tako jasno, do katere višine je lahko obrestna mera.






Blaž - 17.06.2002 - 14:54
Obresti na posojila, dana fizičnim in pravnim osebam so obdavčena z davkom od dohodkov iz premoženja, ki je ena izmed povrst dohodnine. Osnova za davek od obresti na posojila je razlika med prejetimi obrestmi na posamezno posojilo in revalorizacijskimi obrestmi, izračunanimi na podlagi indeksa cen življenjskih potrebščin v obdobju, za katero je bilo dano posojilo.
Če povzamem: le revalorizacijske obresti ne zapadejo obdavčitvi z dohodnino.
Sneguljčica - 18.06.2002 - 08:19
Če sklenete pogodbo z valutno klavzulo, lastniku ne bo treba plačati dohodnine
Cica Mica - 18.06.2002 - 08:52
Dopolnilo: obresti na posojila lastnikov, zaposlenih in povezanih oseb so omejene še do višine medbančne ponderirane obrestne mere. IKS 4/2002 zgled obračuna davka od dobička pravnih oseb
lana - 20.06.2002 - 11:51
Kako je pa sedaj z revalorizacijskim obrestmi, ko se bo odpravil TOM? Se bo upoštevala mesečne inflacija? Sicer pa je potem najbolje dati kakšno valutno klavzulo.
Hvala za odgovor.
MŠ - 08.07.2002 - 20:50
Kako je z zakonskimi zamudnimi obrestmi? Če podjetje posojilodajalcu ne vrne v dogovorjenem roku...ali posojilodajalec plačuje davek na te obresti?
Hvala LP