krpan in druščina postani član

Naslov teme: prodaja iz skladišča

2589  20.04.2012 - 12:01h / Ostalo / Avtor: Skladišče / 60 / 1

Pozdravljeni,

Družba prodaja svoje izdelke kupcem pravnim osebam in s.p.-jem. Nekaj svojih izdelkov pa proda fizičnim osebam, kar iz skladišča ( gre za rezervne dele ter potrošni material kot so vijaki, matice, merilniki...) .

Doslej je skladišnik izstavil samo blagajniški prejemek, katerega je dal računovodstvu, oni pa so naprej vnašali v program za namene DDV in materialnih evidenc. Kupec - fizična oseba nikoli ni dobila računa. Ali smo v prekršku zaradi tega ? Kako imate ostali, ali na računih napišete ime in priimek kupca, ali pa je dovolj da napišemo " kupec - fizična oseba ". Ali se lahko tako izstavljeni računi knjižijo zbirno ( na primer zbirnik enkrat mesečno ).

martina - 23.04.2012 - 13:21

Za vaše potrebe lahko naredite zbirni račun, kupec je lahko "fizična oseba".

Če "blagajniški prejemek" vsebuje vse, kar mora vsebovati račun za kupca, je v redu. Preverite Zakon o trgovini in Zakon o varstvu potrošnikov.