krpan in druščina postani član

Naslov teme: MONTAŽA V AT - NUJNO!!!!

3280  04.06.2012 - 14:13h / DDV / Avtor: SIMONA / 65 / 4

Slovenski ID zavezanec za ddv bo izstavil račun drugemu slovenskemu ID zavezancu za ddv za montažo na objektu. Ali se zaračuna ddv ali ne?

njofra - 04.06.2012 - 14:21

Ne. Po 27.členu je kraj obdavčitve tam, kjer nepremičnina stoji. Če je nepremičnina v AT, potem je kraj obdavčitve v AT. Je pa res, da s tem kršite AT zakonodajo.

meta - 04.06.2012 - 16:51

In kaj je v tem primeru potrebno storiti? To vem, da mora zavezanec pridobiti dovoljenje za delo v AT.

Kaj pa glede plačila davka v AT-ali tega obračunavate računovodji iz SLO ali zavezanec dobi posrednika v AT. Mi lahko kdo napiše kaj več o tem.

lp

Meta

mama - 05.06.2012 - 08:15

Če delate z zavezancem v AT lahko on naredi samoobdavčitev v svojih knjigah v Avstriji, z našega slo vidika je seveda neoobdavčjivo.

Če pa delate s fizičnimi zavezanci oz. z nezavezanci za ddv pa se morate v Avstriji registrirati za ddvl.

mica - 06.06.2012 - 12:56

Če ima prejemnik storitve AT davčno številko, si lahko sam obračuna avstrijski DDV, sicer pa se morate vi registrirati za DDV v Avstriji  - to vam bo uredil avstrijski davčni svetovalec, ki vam bo tudi oddajal DDV obrazce.