krpan in druščina postani član

Naslov teme: Posredovanje najema

4101  03.08.2012 - 13:27h / DDV / Avtor: Bučman / 88 / 2

Smo davčni zavezanci in izdajamo račun za storitve posredovanja najema. Najemodajalec je fizična oseba, najemnik je pravna oseba, ni pa davčni zavezanec. Se račun izda z DDV-jem ali brez?

 

Vnaprej hvala za odgovor in lep dan :) 

Zeleni Jurij - 03.08.2012 - 13:52

Kraj opravljene storitve nepremičninskih posrednikov je kraj, kjer nepremičnina, ki je predmet storitve, leži. Če leži v Sloveniji in ste identifiricrani za namene DDV, potem morate obračunati DDV skladno z ZDDV-1.

 

27. člen

(storitve v zvezi z nepremičninami)

Kraj opravljanja storitev v zvezi z nepremičninami, vključno s storitvami strokovnjakov in nepremičninskih posrednikov, nastanitvijo v hotelih ali podobnih nastanitvenih obratih, vključno z nastanitvijo v počitniških domovih, počitniških kampih ali na prostorih, namenjenih kampiranju, dodeljevanjem pravic do uporabe nepremičnin in storitvami za pripravo in koordinacijo gradbenih del, kot so storitve arhitektov in podjetij, ki zagotavljajo nadzor na kraju samem, je kraj, kjer se nepremičnina nahaja.

Bučman - 03.08.2012 - 13:55

Hvala še enkrat. Lep vikend :)