krpan in druščina postani član

Naslov teme: Račun Avstrija z ddv-jem

4196  13.08.2012 - 13:06h / DDV / Avtor: anna / 88 / 5

Račun izdan z avstrijsim ddv-jem. 

Zanima me ali moramo dati sploh v knjigo prejetih računov, kako se poknjiži, dan zahtevek za vračilo.

Hvala. 

Martin Krpan - 13.08.2012 - 14:09

Peter je padel. Ali je mrtev? Tako nekako zveni vaše vprašanje. Precizirajte - kdo, komu, KAJ!!!

 

P.S. Če vam je avstrijski davčni zavezanec KOREKTNO obračunal avstrijski mwst, potem seveda ta transakcija nima kaj iskati v vaših DDV evidencah ... V praksi pa ... vidimo marsikaj :).

 

anna - 13.08.2012 - 14:20

Ja Račun Ikea, nekaj manješ vrednosti, nekaj oprama pisarniška - osnovno sredstvo.

Račun je kot da bi ga istavili fizični osebi, črtica, da sam vpišeš naziv, naslov. 

Obračunan njihov ddv, za njihov ddv narejen zahtevek vračila  DDV v drugi članici EU. 

Hvala za pomoč. 

Martin Krpan - 13.08.2012 - 22:10

Klasična zgodba - v prihodnje boste verjetno ZELO premislili, kje boste v AT kaj kupovali.

 

Če ste v IKEI kupili blago kot slovenski davčni zavezanec in ga pripeljali v SLO, gre za obdavčeno pridobitev blaga v SLO - vi ste plačnik za DDV, seveda gre v SLO DDV evidence. V tem primeru vam je IKEA neupravičeno obračunala AT mwst in ... kaj naj še rečem :)

anna - 14.08.2012 - 08:06

Ja saj vem samo eno je računovodstvo ki moramo to čes dat, drugo je nabava

ki pravi da se ne da drugače...

martina - 15.08.2012 - 13:27

Na neto naredite samoobdavčitev, zaračunani DDV na prehodni konto, ki ga z vračilom DDV zaprete. DDV vračajo po 20. v naslednjem mesecu.

p.s.: Ikea zahteva vse podatke o podjetju, osebno prisotnost pooblaščene osebe, niso pa zmožni dati računa v pravilni obliki?