Če prejmeš račun za opravljeno storitev iz drugih držav EU, se moraš tudi registrirati za davčnega zavezanca?
Zeleni Jurij - 11.12.2012 - 09:23
Registracija za namene DDV prejemnika storitve je načeloma odvisna od tega, kakšna storitev je bila opravljena - v kolikor se kraj opravljene storitve na podlagi 1. odst. 25. člena ZDDV-1 prenese v Slovenijo in je plačnik DDV prejemnik storitve, je registracija prejemnika storitve v Sloveniji obvezna!
Martin Krpan - 11.12.2012 - 11:06
Tako je, kot pravi Zeleni Jurij, če je prejemnik transakcije "mali davčni zavezanec". Priporočilo - če gre izjemoma za prejem takšne transakcije, naj navedeno transakcijo "naroči" davčni zavezanec, ki že ima pridobljeno SLO ID številko za DDV in potem navedeno transakcijo zaračuna slovenskemu malemu davčnemu zavezancu :))).
Priporočilo: če še niste član "superdavkov", "zapeljite" na avtocesto davčnega znanja - dobite tudi pravo vinjeto :) http://www.superdavki.com/register.php
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Zeleni Jurij - 11.12.2012 - 09:23
Registracija za namene DDV prejemnika storitve je načeloma odvisna od tega, kakšna storitev je bila opravljena - v kolikor se kraj opravljene storitve na podlagi 1. odst. 25. člena ZDDV-1 prenese v Slovenijo in je plačnik DDV prejemnik storitve, je registracija prejemnika storitve v Sloveniji obvezna!
Martin Krpan - 11.12.2012 - 11:06
Tako je, kot pravi Zeleni Jurij, če je prejemnik transakcije "mali davčni zavezanec". Priporočilo - če gre izjemoma za prejem takšne transakcije, naj navedeno transakcijo "naroči" davčni zavezanec, ki že ima pridobljeno SLO ID številko za DDV in potem navedeno transakcijo zaračuna slovenskemu malemu davčnemu zavezancu :))).
Priporočilo: če še niste član "superdavkov", "zapeljite" na avtocesto davčnega znanja - dobite tudi pravo vinjeto :) http://www.superdavki.com/register.php