Ali se lahko upošteva olajšavo za nabavljen tiskalnik v 2011.
V 2011 se je ni upoštevalo. Žal :(
hvala
Prva Brina - 10.03.2013 - 09:13
Ne ne morete. Lahko bi poskusili najprej spremeniti davčni obračun za četo 2011 in nato uveljaviti olajšavo v letu 2012. Ta postopek preverite pri svojem referentu na durs, ker mislim, da so se roki za izdelavo popravkov nekoliko skrajšali.
lp
Zmeda - 10.03.2013 - 10:12
nisem ravno vešča pri obračunih pa me še zanima: ali ne morem v letošnjem letu pri davčnem obračunu vnesti olajšavo iz preteklih let v prilogo?
prosim, prosim pomoč
Prva Brina - 10.03.2013 - 12:12
Če ste jo imeli v preteklih letih v prilogi in olajšave niste porabili, potem jo letos ponovno prepišeš v prilogo seveda, če ni potekel rok trajanja ( investicije 5 let)
Lp
00 - 10.03.2013 - 14:04
Zadnjič sem zasledil, da so brdavsi dali tolmačenje, da lahko daš v letošnjo prilogo, tudi če nisi dal v lansko.
Bo kdo z boljšim spominom navedel vir?
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Prva Brina - 10.03.2013 - 09:13
Ne ne morete. Lahko bi poskusili najprej spremeniti davčni obračun za četo 2011 in nato uveljaviti olajšavo v letu 2012. Ta postopek preverite pri svojem referentu na durs, ker mislim, da so se roki za izdelavo popravkov nekoliko skrajšali.
lp
Zmeda - 10.03.2013 - 10:12
nisem ravno vešča pri obračunih pa me še zanima: ali ne morem v letošnjem letu pri davčnem obračunu vnesti olajšavo iz preteklih let v prilogo?
prosim, prosim pomoč
Prva Brina - 10.03.2013 - 12:12
Če ste jo imeli v preteklih letih v prilogi in olajšave niste porabili, potem jo letos ponovno prepišeš v prilogo seveda, če ni potekel rok trajanja ( investicije 5 let)
Lp
00 - 10.03.2013 - 14:04
Zadnjič sem zasledil, da so brdavsi dali tolmačenje, da lahko daš v letošnjo prilogo, tudi če nisi dal v lansko.
Bo kdo z boljšim spominom navedel vir?