Naslov teme: dilema
3829 03.07.2013 - 12:16h / Ostalo / Avtor: jožica / 44 / 1
Stranka S.P. (dipl. kozmetičarka) je izdala račun za opravljene storitve v dermatologiji.Račun so ji zavrnili, ker je obračunala DDv. Želijo da se račun izda brez DDV na podlagi 42. člena ddv. Vendar smatramo, da je dolžna obračunati ddv, ker dipl. kozmetičarka ni zdravstveni delavec in ni upravičena, da se zglasuje na 42. člen.
kaj menite ostali? Matjaž?






p.š. - 03.07.2013 - 13:29
42.člen ZDDV-1 pravi, da je plačila DDV oproščena:
- bolnišnična in izvenbolnišnična zdravstvena oskrba in z njo neposredno povezane dejavnosti, ki jih kot javno službo opravljajo javni zdravstveni zavodi ali druge osebe na podlagi koncesije;
Če se zavezanka "najde" in ima registrirano dejavnost v skladu s to definicijo + se z dejavnostjo identificira tudi po 60. in 61.členu Pravilnika o izvajanju ZDDV-1, potem lahko uporablja oprostitev ( mislim, da tu ni pomembna izobrazba, pač pa registrirana dejavnost ), drugače pa je pravilno izstavila račun z 22% DDV.
lp