Letos mora ženska biti stara 58 let in imeti 38 let in 4 mesece pokojninske dobe. Pri tem pazite na velik odbitek. Pri predčasni pokojnini se ne upošteva odbitek starosti za vzgojo otrok. Zakaj bi prišli v predčasno pokojnino, ste morda kdaj sami plačevali pokojninsko zavarovanje? Ti prispevki se namreč po novem ne štejejo kot pokojninska doba, ampak je to "dokup." Jaz bi bila oškodovana preko 13%, zato sem se znova zaposlila, da manjkajočo dobo oddelam in se izognem odbitku. Morda lahko navedete več podatkov? l.p.
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
mimica - 25.10.2013 - 21:43
Za začetek predlagam branje na ZPIZ-ovem portalu:
http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz+internet/zpiz/prvastran/uveljavljanjepravic/predcasna+pokojnina+v+letu+2013
Ko se opremite s ciframi, pa akcija ! :)
Srečno!
lp, m
Ada - 04.11.2013 - 20:13
Letos mora ženska biti stara 58 let in imeti 38 let in 4 mesece pokojninske dobe. Pri tem pazite na velik odbitek. Pri predčasni pokojnini se ne upošteva odbitek starosti za vzgojo otrok. Zakaj bi prišli v predčasno pokojnino, ste morda kdaj sami plačevali pokojninsko zavarovanje? Ti prispevki se namreč po novem ne štejejo kot pokojninska doba, ampak je to "dokup." Jaz bi bila oškodovana preko 13%, zato sem se znova zaposlila, da manjkajočo dobo oddelam in se izognem odbitku. Morda lahko navedete več podatkov? l.p.