Zanima me po novem Pravilniku ali se tudi boniteta šteje za M-4 (mi obračunavamo zaposlenemu boniteto za uporabo avtomobila).
Lepo prosim za odgovor.
Hvala.
Lp.
mimogrede - 12.04.2014 - 19:06
bonitete od vključno obračunskega meseca 2013 in naprej se vštevajo v pokojninsko osnovo v skladu z ZPIZ-2, ki v 30. členu določa, da je pokojninska osnova mesečno povprečje (vseh) osnov zavarovanca za posamezno leto zavarovanja, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno zavarovanje
torej: ker se bonitete po ZPIZ-2 vštevajo osnovo za obračun prispevkov in s tem tudi v pokojninsko osnovo, se posledično poročajo v M4 - tako njihov bruto znesek kot tudi v zvezi z njimi plačani PIZ prispevki
lasy - 14.04.2014 - 19:21
V M-4 se prišteje znesek, od katerega je plačana dohodnina
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
mimogrede - 12.04.2014 - 19:06
bonitete od vključno obračunskega meseca 2013 in naprej se vštevajo v pokojninsko osnovo v skladu z ZPIZ-2, ki v 30. členu določa, da je pokojninska osnova mesečno povprečje (vseh) osnov zavarovanca za posamezno leto zavarovanja, od katerih so bili plačani prispevki za obvezno zavarovanje
torej: ker se bonitete po ZPIZ-2 vštevajo osnovo za obračun prispevkov in s tem tudi v pokojninsko osnovo, se posledično poročajo v M4 - tako njihov bruto znesek kot tudi v zvezi z njimi plačani PIZ prispevki
lasy - 14.04.2014 - 19:21
V M-4 se prišteje znesek, od katerega je plačana dohodnina