krpan in druščina postani član

Naslov teme: pridobitev- ni klavzule

5851  25.11.2014 - 13:05h / DDV / Avtor: Mira / 117 / 1

Opravili smo pridobitev blaga iz Italije. Na računu ni napisane klavzule, da gre za obrnjeno davčno obveznost. Ali si lahko odbijamo ddv?

Martin Krpan - 25.11.2014 - 14:02

Če podrobno preberete določila ZDDV-1, jaz problema ne vidim (glejte določbe okoli 80. člena ZDDV-1, kdaj mora račun vsebovati vse elemente skladno z določili slovenskega ZDDV-1 :)).

 

Informativno pa:

- če je Italijan opravil oproščeno dobavo blaga znotraj Unije, ni ravnal skladno z določili Direktive Sveta 2006/112/ES in italijanskim nacionalnim predpisom, ALI

- lahko celo, da vam je preprodal blago, ki ga je kupil na ozemlju Slovenije. Po domače, utajil je slovenski DDV - pa brez panike, tudi v tem primeru ste vi plačnik DDV skladno z vsebino tretjega odstavka 76. člena ZDDV-1.

 

P.S. Pa še prej preverite, ali je tale "italijan" sploh identificiran za namene DDV :).

 

http://www.davkoplacevalci.com/spodsekajmo-neznanje/aktualno