krpan in druščina postani član

Naslov teme: prevoz na delo

5941  01.12.2014 - 14:07h / Ostalo / Avtor: anelija / 78 / 7

Delavka je ima od doma do železniške postaje 3 km. Ali ji pripada nadomestilo za prevoz za ta del poti oz. kakšna je tista razdalja, za katero delavka ni upravičena do nadomestila?

00 - 01.12.2014 - 14:50

Ali ji pripada nadomestilo za prevoz za ta del poti ?

 

Kako lahko to sploh vprašaš?

A naj v tretjem tisočletju vsak dan  "službeno" pešači 6 km??? Za zdravje???

anelija - 02.12.2014 - 08:38

Preden pljuvaš o meni, naj ti povem, da morajo tudi osnovnošolski otroci v šolo pešačiti vsaj 2 km v eno stran, če ne še več, ker jim ne pripada organiziran prevoz do šole. Poleg pa morajo nositi še zelo težko torbo, pa včasih še kakšno vrečko, če morajo v šolo prinesti kaj ekstra. Pa to nikogar ne zanima. Sicer pa gospa ne hodi peš, ker se z drugimi pelje od doma. Ali so potem trije upravičeni do nadomestila za isto pot?

00 - 02.12.2014 - 09:44

Domneval sem, da sprašuješ kot taka, ki vodi knjige in bi to morala vedeti - če ni tako , se opravičujem

 

Glede šolarjev ne poznam  - če je res tako, se strinjam s tvojim komentarjem.

 

"Sicer pa gospa ne hodi peš (to mi je jasno), ker se z drugimi pelje od doma.

Ali so potem trije upravičeni do nadomestila za isto pot?" 

 Točno tako - firmo nima kaj brigat, kako "premaga te tri km - peš, z biciklom ali s sosedom - in če so slučajno trije sodelavci tudi sosedje - vsakemu po 18 centov na km. lp

 

 

anelija - 02.12.2014 - 15:10

Spoštovani gospod 00. Resnica je, da nisem pravi začetnik, me pa begajo informacije. Že prej sem omenila šolarje, nadalje poznam javnega uslužbenca, ki ima do službe 2 km, pa mu tudi ne priznajo nadomestila za prevoz. Zato sem zadevo hotela preveriti še tukaj. Menila sem, da je to portal, kjer lahko od drugih dobiš potrditev za svoje informacije oz. lahko pridobiš nove.

Še enkrat hvala za vse informacije.

cah - 02.12.2014 - 16:57

Za javne uslužbence veljajo drugačna pravila (glej ZUJF in zakon o plačah v javnem sektorju) kot je to za zaposlene v zasebnem sektorju (gospodarstvu - glej Uredba).

mr-1 - 02.12.2014 - 08:48

Z DURS-ove spletne strani:

"1.2 Prevoz na delo in z dela (3. člen Uredbe)


Povračilo stroškov prevoza na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo do višine stroškov javnega prevoza, od mesta opravljanja dela do običajnega prebivališča delojemalca, ki je najbližje mestu opravljanja dela, če je mesto opravljanja dela oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča vsaj 1 kilometer. Če delojemalec nima možnosti uporabe javnega prevoza, se v davčno osnovo ne všteva povračilo stroškov prevoza v višini 0,18 eur za vsak polni kilometer."

Lusja - 04.12.2014 - 09:56

mr-1 je podal pravilen odgover. Jaz pa dodam opombo: v Sloveniji mora vsaka OŠ zagotoviti prevoz šoloobveznih otrok od doma do šole (in nazaj) za vse otroke, ki imajo razdaljo med domom in šolo večjo kot 1 km (se pravi, da otrok pešači max 2 km dnevno). Pri nas na vasi so to šolski busi oz. kombiji, tudi rute šolskih busov so take, da noben otrok nima več kot 1 km od doma do najbližjega postajališča. V mestu pa mislim, da zadeve rešujejo z javnim prometom (trolebusi).

 

Tako uredba, osebno sicer menim, da malo pešačenja otrokom še nikoli ni škodovalo (niti odraslim), samo za prometno varnost bi moralo biti poskrbljeno.