S.p. ima "preveč" dobička oziroma rad bi dal državi čim manj. Kam z njim? Ali res ni nič oljašav, če ga vloži v vrednostne papirje?
Matjaž K - 04.11.2002 - 09:36
1. Naj zaposli 10 delavcev, pa bo. Po možnosti z zavoda za zaposlovanje ali pa pripravnikov (bo imel strošek plač pa še olajšavo).
2. Olajšave za VP so v okviru dohodninske napovedi.
LP
P.S. Letos pa se je hitro začelo. Ponavadi se to prične januarja "kaj bi jaz še imel za stroške".
In še nasvet: S.p. mora vedati, da je: - vsak strošek neizogibno povezan z izdatkom, kar pa pomeni, da za npr. 50 SIT manj davka plačate 100 SIT. Tu ekonomika ne deluje. - stroške, odhodke "dela" poslovanje, ne pa knjigovodja/računovodja. Davčno optimiranje tudi ni izmišljevanje.
Če so dobički iz leta v leto veliki, premislite o oblikovanju pravne osebe (ublažitev učinka progresije dohodninske lestvice).
dve - 07.11.2002 - 09:38
Matjaž K. ALI NIMAŠ KAKŠNE BOLJ PAMETNE REŠITVE.PO TVOJE NAJ BI DAL OD SEBE VSE , ŠE SVOJE GATE.EDINA REŠITEV JE TA,DA NABAVIŠ KAKŠNO OSNOVNO SREDSTVO ALI PA DA GOLJUFAŠ DRŽAVO.
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Matjaž K - 04.11.2002 - 09:36
1.
Naj zaposli 10 delavcev, pa bo. Po možnosti z zavoda za zaposlovanje ali pa pripravnikov (bo imel strošek plač pa še olajšavo).
2.
Olajšave za VP so v okviru dohodninske napovedi.
LP
P.S.
Letos pa se je hitro začelo. Ponavadi se to prične januarja "kaj bi jaz še imel za stroške".
In še nasvet:
S.p. mora vedati, da je:
- vsak strošek neizogibno povezan z izdatkom, kar pa pomeni, da za npr. 50 SIT manj davka plačate 100 SIT. Tu ekonomika ne deluje.
- stroške, odhodke "dela" poslovanje, ne pa knjigovodja/računovodja. Davčno optimiranje tudi ni izmišljevanje.
Če so dobički iz leta v leto veliki, premislite o oblikovanju pravne osebe (ublažitev učinka progresije dohodninske lestvice).
dve - 07.11.2002 - 09:38
Matjaž K. ALI NIMAŠ KAKŠNE BOLJ PAMETNE REŠITVE.PO TVOJE NAJ BI DAL OD SEBE VSE , ŠE SVOJE GATE.EDINA REŠITEV JE TA,DA NABAVIŠ KAKŠNO OSNOVNO SREDSTVO ALI PA DA GOLJUFAŠ DRŽAVO.