Naslov teme: zamudne obresti
730 05.10.2000 - 12:45h / Ostalo / Avtor: zali / 53 / 5
Prosim, če mi lahko kdo točno pove kdaj se obračunajo zamudne obresti za neplačane račune.Jaz jih obračunam takrat ko je račun plačan. Iz ene druge firme sem dobila podatek, da se zamudne obresti morajo obračunati po zakonu in da jh ne smeš izpustiti da jih komu ne obračunanš ker te lahko brdavsi kaznujejo. Še druga informacija pa, da bi morala mesečno obračunati zamudne obresti tudi za račune ki še niso plačani.
Kje vse to piše in če se res moram ravnati po tem zakonu.
Hvala za vaš trud.
Kje vse to piše in če se res moram ravnati po tem zakonu.
Hvala za vaš trud.






Bil - 05.10.2000 - 14:47
Ne verjamem, da bi kdo lahko koga kaznoval če ne zaračuna zam. obresti.
Knjigovodsko in glede na sam sistem obračuna obresti je najlažje, če se
obračun naredi samo za plačane račune, ker je drugače težko voditi evidenco datumov.
LP
neža - 05.10.2000 - 14:54
Zamudne obresti obračunaš in terjaš, če se s pogodbeno stranko dogovoriš o zamudnih obresti zaradi prepoznega plačila.Država je seveda izjema , z njo se nič ne dogovarjaš temveč ti jih predpiše
Bil - 05.10.2000 - 15:02
Tako je. Na račun je treba pod klavzule napisati kdaj se zam. obresti tudi računajo in potem se tega držiš ali pa ne. Odvisno od posl. partnerja.
LP
Joži - 05.10.2000 - 15:20
Dolžnik, ki zamudi s plačilom je poleg glavnice dožan še obresti. To izhaja iz Zakona o obligacijskih razmerjih.
črna - 05.10.2000 - 23:38
Vsi skupaj pa ste pozabili, da imamo še Zakon o zakonski zamudni obrestni meri. Tam ti vse lepo piše!