upokojenec je direktor podjetja (ni pa družbenik). Funkcijo opravlja brezplačno. Ali ima to kakšne posledice za njegovo pokojnino?
Mat - 11.01.2016 - 12:38
Kot sam vem je lahko, gre pa vseeno za rahlo sivo območje ....., če pa bi bil družbenik pa nikakor, bi že dobil obvestilo od ZPIZA, da uredi status do 31.1.2016.....................
Miha - 12.01.2016 - 08:59
Lahko dela po pogodbi o začasnem in občasnem delu upokojenca ali po pogodbi o poslovodenju, ki pa nima takih omejitev ko prej navedena pogodba. Vse to je tudi obdavčeno.
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
Mat - 11.01.2016 - 12:38
Kot sam vem je lahko, gre pa vseeno za rahlo sivo območje ....., če pa bi bil družbenik pa nikakor, bi že dobil obvestilo od ZPIZA, da uredi status do 31.1.2016.....................
Miha - 12.01.2016 - 08:59
Lahko dela po pogodbi o začasnem in občasnem delu upokojenca ali po pogodbi o poslovodenju, ki pa nima takih omejitev ko prej navedena pogodba. Vse to je tudi obdavčeno.