krpan in druščina postani član

Naslov teme: Jubilejna nagrada za 10 let pri delodajalcu ali za skupnih 20 let

3568  28.09.2016 - 11:40h / Dohodnina / Avtor: pika2 / 136 / 6

Smo v dilemi katero JN izplačati. Vse zakonske roke smo že tako zamudili.  Delavec  ima 25 let in še nekaj skupne delovne dobe pri različnih delodajalcih.  Za 10 let dd  je že dobil JN pri enem od prejšnjih delodajalcih. Pri nas je zdaj enajsto leto zapored.   Medtem je bil vmes prostovoljno zavarovan in pri drugih delodajalcih

Katero nagrado  naj  pravilno izplačamo:

-  za 10 let pri zadnjem delodajalcu, se pravi pri nas (kar bi bilo obvezno izplačati že lani); ampak potem je obdavčeno, ker je za 10 let dela že dobil pred leti ali ne?

- za 20 let skupne delovne dobe (kar je bilo obvezno izplačati že pet let nazaj)? Ali moramo izplačati tudi zamudne obresti?

 

Tako in tako smo  z izplačilom"zamočili", vendar smo imeli težavo že izračunati vse delovne in pokojninske dobe, ki so se prepletale.   Moramo pa narediti tako, da bo prav. 

Hvala za pomoč in nasvete.

noel - 28.09.2016 - 11:49

Za 10.let sem jo dobil, za 20. je šla firma falit, za 30. oz pri sedanji firmi oddelanih 11.let pa ni milosti za izplačilo....ne za 10, še manj pa za 30.let.

Opa Zovalec - 28.09.2016 - 14:34

Najprej razčistite, katero verzijo uporabljate. Ali skupna, ali delovna doba pri zadnejm delodajalcu. Obeh ne morete (oz. lahko, samo da boste verjetno imeli probleme...). Ne bo slabo, če hkrati preverite, katera kolektivna pogodba velja za vas in kaj pravi ta.

 

Ko boste torej vedeli, kaj počnete, ali bi morali početi, pa tako ukrepajte...

 

Aja, pa ne mešajte zavarovalne in delovne dobe. Nagrada se izplača za delovno dobo, ne glede na zavarovalno!

Pika2 - 29.09.2016 - 20:35

Opa zovalec,  nekoliko manj ostrine v  odgovorih. Vemo dobro kaj počnemo. Errare humanum est in errore perseverare stultum

00 - 30.09.2016 - 07:09

" Vemo dobro kaj počnemo"  Res?

Pri tem pa namesto zahvale : užaljenost zaradi (meni neopazne ) "ostrine" napotka Opazovalca...

Miha - 03.10.2016 - 09:58

Pika 2 , potrebno se je naučiti brati predpise in ne samo spraševati in pri tem kritizirati.

PIKA2 - 04.10.2016 - 21:54

Zahvaljujem se za vse  odgovore. 

 Gospodu Mihi pa:  sprašujem na tem forumu zato, ker je namenjen spraševanju, klepetu, izmenjavi mnenj, nasvetu, kakšni pohvali,  tudi kritiki in ugotovitvam. Sprašujem, ker nimam časa vsega prebrati in naštudirati. Včasih hočemo ubrati ta kratko pot in si prihraniti ure buljenja v predpise.

Lep večer želim.