krpan in druščina postani član

Naslov teme: Barabija na kvadrat

3588  29.09.2016 - 13:28h / Ostalo / Avtor: Dejan / 121 / 8

Prijatelj je danes dobil račun od neke firme iz Hrvaške, da jim dolguje 2.400 eur, to je po njihovo 800 eur za eno leto.

 

Namreč v letu 2013 je dobil pošto-ponudbo za neke spletne storitve, katere pa je takoj pisno zavrnil, takšna so bila navodila, sedaj pa je dobil račun za 3.leta skupaj.

 

Kaj lahko stori oziroma kam naj se obrne za pomoč?

 

lp

Janko - 29.09.2016 - 14:08

Ponudbo? Zavrnil? Na ponudbe sploh ni potrebno odgovarjati. Morda je bil kje kak droben tekst, ki je na podlagi odgovora (zavrnjene ponudbe) že skočil v posel. Brez odvetnika ne bo šlo. Vsekakor bo potrebno zahtevati seznam opravljenih storitev in datumsko specifikacijo kaj so naredili.

 

rakov povratnik - 30.09.2016 - 09:08

najverjetneje se ne bodo spustili v tožbo, saj to stane in to ni njihov namen. Gre za goljufijo in si ne želijo publicitete. Mi smo tudi pred leti nasedli na podobno zadevo, vendar se jim nismo dali. In so kar nehali... po nekaj letih, pa vendar. Zanimivo je bilo tudi, da so za vse te grožnje in terjatve in ostalo izbirali dneve, ko je bila velika verjetnost, da vodilnih ni v službi in so tako še povečevali pritisk. Ena od takih firm, ki so delali na podoben način, je ECG oz. European city guide, poiščite kaj na spletu, verjetno so še vedno sledi raznih opozoril nad njihovim delovanjem in najdete tudi še kakšen nasvet.Stran se je imenovala "stop ecg" in je delovala na prostovoljni bazi.

Vsekakor svetujem, da jim lepo odgovorite, da se s terjatvijo ne strinjate, prosite jih tudi, naj vam v dokaz pošljejo pogodbo oz. podpis. Če dobite smiseln odgovor, boste ugotovili, da je vse pomembno v drobnem tisku, obrazec oz. ponudba pa tako oblikovan, da te napelje k podpisu v smislu, da s tem odpovedujete ponudbo, v bistvu pa je v drobnem tisku ravno nasprotno.

Tako delovanje je v nasprotju s pravnim redom EU, zato se je zgoraj omenjena firma pred leti preselila v Švico, tam pa so jih, na podlagi pritožb in prijav, zelo spretno (z racijami in tožbami) ukinili in jim prepovedali delovanje.

xx - 30.09.2016 - 09:04

Ne se hecat, kakšen odvetnik?!

Račun naj vrže v smeti, pa je!!

kratki - 30.09.2016 - 10:46

Račun po treh letih ?

Katera firma pa je to ?

Mat - 30.09.2016 - 12:49

Vsekakor, naj računa ne upošteva, sam bi šel še korak dalje in jim zabil avtogol in sicer tako, da bi podal prijavo na hrvaško porezno upravo, z zahtevo, da preveri, kako so lahko račun za 3 leta poslali šele sedaj, hkrati bi jim vse pisno obrazložil, ker zelo verjetno gre za izdani navidezni račun o katerem njihova davčna ne bi vedela prav nič, zvedela bi morda šele če bi ga ta oseba plačala.   Torej zaposlimo goljufe !

00 - 30.09.2016 - 14:20

jim zabil avtogol ?

bistroumni (ali pa tudi ne?) nesmisel...

poslovnež - 30.09.2016 - 20:01

Na hrvaškem so zelo složni in povezani, če je za izterjati Slovenca. Slovenec TV naročnik je plačal naročnino za 10 mesecev nazaj kot kazen. V nadaljevanju mu niso pošiljali računa za plačilo naročnine temveč po 2 letih sodno izvršbo. S pritožbo ni uspel in plačal še odvetniške stroške. Torej brez računa se da izterjati in uspeti. Goljufom nekdo stoji v ozadju zato je za razmisliti.

Martin Krpan - 02.10.2016 - 15:29

Preprosto in enostavno - "ignore" ... Lahko pa si nekaj o tem ali podobnem preberete na http://www.davkoplacevalci.com/novice/2016/racunovodjev-ne