krpan in druščina postani član

Naslov teme: Nakazilo denarja od izvršbe

4009  04.11.2016 - 13:21h / Dohodnina / Avtor: Maša / 68 / 3

Ko sem leta 2013 imela še odprt s.p., mi je kupec A odstopil svojo terjatev do fizične osebe X (za katero je bila že vložena izvršba na sodišču), namesto da bi mi plačal račun. Ker je bila terjatev do podjetja X dvomljiva, to ni bilo zavedeno kot prihodek. Ob zaprtju s.p. je ta odstop terjatve prešel name kot na "fizično" osebo.

 

Sedaj, toliko let kasneje, sem prejela denar od te terjatve na svoj TRR. Kaj moram oddati na furs? Ali moram plačati dohodnino?

Joc - 04.11.2016 - 13:37

Če pravilno sklepam, je bila terjatev kot poplačilo kupca A za storitev, ki ste mu jo opravili. 
Sklepam, da ste prihodek zavedli že ob opravljeni storitvi kupcu A? 

Maša - 04.11.2016 - 14:38

Ja, ampak odstopljena terjatev je bila višja od terjatve do kupca A, ker je bila rizična. In ta razlika ni bila zavedena nikamor

TANA - 07.11.2016 - 16:30

Preverite, kako je bila knjižena odstopljena terjatev. Sama bi knjižila kot zaprtje terjatve do kupca A-manjši znesek, uspostavitev nove terjatve do podjetja X in razliko na prihodke. Če je bilo tako, potem je bila razlika knjižena v prihodke in za prejeti denar nikomur ne poročate.