Naslov teme: nepravi tristranski posel
4266 25.11.2016 - 11:02h / DDV / Avtor: kaja / 83 / 3
Ali obstaja izjava da se DDV ne zaračunava pri sledečem poslu:
podjetje X iz Slovenije ima pogodbo s podjetjem Y v Švici (mesto dobave), Blago prejem od Slovenskega prodajalca Z.
TOREJ PODJETJE Z NE ZARAČUNA DDV PODJETJU X?
Uredništvo - 25.11.2016 - 14:46
Kdo je izvoznik blaga na carinski deklaraciji?
Ena izmed možnosti - Če je izvoznik podjetje X, potem podjetje Z pri prodaji blaga podjetju X obračuna slovenski DDV, v kolikor je seveda podjetje Z identificirano za namene DDV.
Mat - 28.11.2016 - 13:59
.......... V kolikor pa je podjetje Z izvoznik in ima potrjeno car deklaracijo in blago proda na pariteti Švica , potem pa je račun do X brez DDV ja , ker gre za promet izven območja Rs in ne gre ta promet v ddv knjige, enako je pa od X do Švicarja. (Ta zadnji promet nikakor ni izvoz, ker nimate izvozne deklaracije !!!!
Aki - 29.11.2016 - 08:55
Se strinjam z Mat. V tem primeru bi se jaz na izdanem računu X sklicevala da DDV ni obračunan v skladu z 1. odst. 20. člen ZDDV-1. Strinjam se, da prejet račun od Z ni predmet slovenskih davčnih evidenc, izdanega od X bi pa jaz dala v stolpec IR 23.
Ne vem pa, ali lahko imate kakšen problem v Švici, glede na to, da vam Z izroči blago na ozemlju Švice, vi pa potem tudi na ozemlju Švice izročite blago svojemu švicarskemu kupcu.





