Računovodje eno pomoč. Ali je sedaj res tako, da delavcu daš lahko mirno neobdavčeno 140 eur za prevoz tudi če ima do službe recimo 5km?
jana - 23.08.2022 - 10:31
kot kaže lahko.
B - 23.08.2022 - 10:41
Ja težko je razumeti 2. ostavek Urebe......... Izhajati morate v osnovi iz 1. točke tega člena. Bolj zanimivo se mi zdi , ko gre delavcu višji znesek od 140,00 Eur. Ali je torej 0.21 Eur/ km bruto znesek za delavca od katerega mora plačati davščine ali ostaja to neto znesek in so davščine strošek delodajalca in v kakšni višini. To so ostanki inovacij stare vlade, upam da bo kmalu kaj novega. ( Uredba) (1) Povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja do višine 0,21 eura za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in mestom opravljanja dela za vsak dan prisotnosti na delu, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča. (2) Če je znesek, izračunan po prejšnjem odstavku za posamezni mesec nižji od 140,00 eurov, se v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja pod pogoji iz prejšnjega odstavka ne všteva povračilo stroškov prevoza na delo in z dela v višini 140 eurov mesečno.
Jocaj - 23.08.2022 - 16:28
Ni probem izplačati toliko za prevoz, ki je višji od dejanskem prevozu in če bo tih, kajti lahko se kdo uglasi, ki ravno za trohico preseže 140€, pa munič ne ostane, ta delavec bi pa profetiral.
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
jana - 23.08.2022 - 10:31
kot kaže lahko.
B - 23.08.2022 - 10:41
Ja težko je razumeti 2. ostavek Urebe......... Izhajati morate v osnovi iz 1. točke tega člena. Bolj zanimivo se mi zdi , ko gre delavcu višji znesek od 140,00 Eur. Ali je torej 0.21 Eur/ km bruto znesek za delavca od katerega mora plačati davščine ali ostaja to neto znesek in so davščine strošek delodajalca in v kakšni višini. To so ostanki inovacij stare vlade, upam da bo kmalu kaj novega.
( Uredba)
(1) Povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja do višine 0,21 eura za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in mestom opravljanja dela za vsak dan prisotnosti na delu, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča.
(2) Če je znesek, izračunan po prejšnjem odstavku za posamezni mesec nižji od 140,00 eurov, se v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja pod pogoji iz prejšnjega odstavka ne všteva povračilo stroškov prevoza na delo in z dela v višini 140 eurov mesečno.
Jocaj - 23.08.2022 - 16:28
Ni probem izplačati toliko za prevoz, ki je višji od dejanskem prevozu in če bo tih, kajti lahko se kdo uglasi, ki ravno za trohico preseže 140€, pa munič ne ostane, ta delavec bi pa profetiral.