krpan in druščina postani član

Naslov teme: Društva

2804  19.04.2003 - 15:17h / Ostalo / Avtor: Tomaž / 70 / 2

Pozdravljeni!
Naše društvo potrebuje za opravljanje svoje dejavnosti osebo z določenim znanjem. Odločili smo se da enega našega člana napotimo na seminar, kjer bo pridobil potrebno kvalifikacije.

Ali lahko društvo plača izobraževanje svojemu članu, čeprav le-ta ni zaposlen v društvu? S tem mislim ali je izobraževanje davčno priznan odhodek. Račun za izobraževanje bi se seveda glasil na društvo!

Ali mora imeti društvo kakšne interne dokumente o napotitvi svojega člana na izobraževanje?

ZA ODGOVORE SE LEPO ZAHVALJUJEM
Tomaž

maca - 20.04.2003 - 12:12

Lahko pošljete svojega člana na seminar in je davčno priznani strošek, saj bo to znanje uporabljal za potrebe društva, ravno tako kakor gredo na seminar nogometni trenerji za podaljšanje licence trenerja, novi člani društva za pridobitev licence in podobno...ni potrebno, da so zaposleni..saj društva svojim članom izplačujejo tudi potne stroške (dnevnico, kilometrino), pa tudi niso zaposleni...vse pa mora biti povezano z dejavnostjo društva.
Pozdrav!

Iva - 21.04.2003 - 10:15

Pametno pa je, da je napoten na izobraževanje s sklepom organa društva.
LP