Kdaj se na delovršno pogodbo obračuna tudi DDV? Mislim, da če se sklepa pogodba s fizično osebo, ki ni DDV zavezanec to ni potrebno. Imam prav?
MERI - 23.04.2003 - 11:08
Na delovršno pogodbo oz. pogodbo o delu (po obligac.zakonu) se ne obračuna DDV, ampak drugi prispevki in dohodnina. Če pa se z izvajalcem dogovorita na osnovi pogodbe za plačilo - mora on izstaviti račun in če je kot fizična oseba davčni zavezanec bo še obračunal DDV, če pa ni, bo na računu napisal samo vrednost storitve..
lp
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
Informativni izračun dohodnine - 2024
Izračunaj svojo dohodninsko obveznost - izračun dohodnine za 2023 in pretekla leta. Izračun dohodnine 2012-2024
Krpan računa na prste
Izračunaj svoj dohodek - Cesarju pa le kar je cesarjevega. Davkoplacevalci.com
MERI - 23.04.2003 - 11:08
Na delovršno pogodbo oz. pogodbo o delu (po obligac.zakonu) se ne obračuna DDV, ampak drugi prispevki in dohodnina.
Če pa se z izvajalcem dogovorita na osnovi pogodbe za plačilo - mora on izstaviti račun in če je kot fizična oseba davčni zavezanec bo še obračunal DDV, če pa ni, bo na računu napisal samo vrednost storitve..
lp