krpan in druščina postani član

Naslov teme: mini blagajna

2601  02.08.2025 - 17:15h / DDV / Avtor: tonki / 553 / 2

Pozdravljjeni, 

Mini blagajno bomo uporabljali samo za evidence DDV. Ali moramo kljub temu pridobiti namensko digitalno potrdilo in pokljukati vse na prvi strani?. Z digitalnim potrdilom  Halcom lahko vnašam prejete in izdane račune, vidim poslovnega parterja  za katerega vnšam,  obdobja DDV pa ne morem izbrati. Imam namreč samo en izdan račun in dva prejeta. 

Alja - 05.08.2025 - 09:27

Namensko digitalno potrdilo ni Halcom digitalno potrdilo. Namensko potrdilo pridobite na eDavkih pod Dokumenti, Nov dokument
in izberete DPR-PridobitevDP. Preberite si navodila za Mini Blagajno, je vse razloženo in vam bo v pomoč.
 

tonki - 06.08.2025 - 07:19

Ja vem,  da namensko potrdilo ni digitalno potrdilo. Ne razumem pa čisto, če samo za evidence DDV ,  potrebujem tudi namensko potrdilo. Je pa res, da tiste kljukice na prvi strani zajemajo tudi namensko potrdilo.  Račune sicer lahko vpišem v spletnp aplikacijo, ne morem pa izbrati obdobja DDV. Je mogoče prav to potrdilo vzrok?