krpan in druščina postani član

Naslov teme: statistični urad

3158  16.09.2025 - 07:28h / Ostalo / Avtor: jelka / 816 / 9

Pozdravljeni, prosim za vaša mnenja. STAT nas mesečno bombardira z vprašaniki, anketami, ipd. Dokončno nam je prekipelo, da se ukvarjamo s temi stvarmi, stankam tega ne moremo zaračunati, saj bentijo samo, da omeniš denar. Kako to urejate ostali, oz. kako ste to uredili? Hvala

9 - 16.09.2025 - 08:07

Ali jim zaračunajte, sicer pa naj naredijo sami.

kratki - 16.09.2025 - 09:01

Mi bojkotiramo STAT urad.

Pika - 16.09.2025 - 09:56

Se dobro sliši, pa vas nihče ne "buzerira" da zakaj ne odate poročil ? in ni nobenih kazni?
Imajo sicer en razdelek... na koncu poročanja: kaj bi nam radi sporočili.... pa včasih napišem da jih imam dovolj.... pa samo vedno znova in znova....nova poročila.
 

Barca - 16.09.2025 - 11:15

Moj direktor v prejšnji službi jim je poslal predračun "X ur po Y€ za izpolnjevanje poročila ABC", rok plačila par dni.
Predračun ni bil plačan, mi nismo oddali in nikoli več nismo dobili kakega poziva (ali pa kazni).

Simona - 16.09.2025 - 12:04

Super ideja. 
Jaz sicer še oddajam ampak se tudi občasno spiham. Najbolj me jezi, ko pričakujejo podatke o recimo prihodkih 8.9. rok za oddajo DDV je pa 30.9. Ga ni gradbišča, ki bi v takem roku izstavilo račune. 

Ne vem pa kaj točno zakon opredeljuje kot obvezno poročanje.

Tina - 17.09.2025 - 09:58

Podpiram. Smo pa verjetno kot poročevalske enote v skladu z zakonom in programom statističnih raziskovanj obvezani 
poročati in Uradu in pooblaščenim izvajalcem posredovati popolne in pravilne podatke brezplačno, pravočasno in na predpisani način ter jih v skladu z navodili popraviti (35. in 36. člen ZDSta). Našla sem tudi kazenske določbe. V tolarjih. :)

mici - 16.09.2025 - 17:40

Absolutno zaračunamo. Obvestimo, preden naredimo in ko nam potrdijo, uredimo.
Saj delamo ali ne? ! ? !

Če ne želi podjetje plačati, pa lahko sami delajo.

mici - 16.09.2025 - 17:41

Ne razumem, zakaj sploh pomislite, da bi delali zastonj??????

Obvezan za poročanje je podjetnik, oziroma podjetje. Ne računovodski servis.

Sabina V - 17.09.2025 - 07:48

Zato imam jaz s strankami ali točno določeno kaj delam na mesečni ravni in je to v mesečnem povšalu ali pa, sploh zadnje pogodbe, po opravljeni storitvi. In če je statistika za naredit in to delo vzame 2 uri jih ti 2 uri zaračunam. STAT ne morem, zakaj bi jaz delala zastonj. Podjetnik mora všeti v celo tudi take stroške ali pa naj se pritoži na SURS.