Naslov teme: Prispevek za dolgotrajno oskrbo
694 18.02.2026 - 09:29h / Ostalo / Avtor: Saso / 388 / 4
mm - 18.02.2026 - 09:53
Prispevek za dolgotrajno oskrbo se plačuje od večine dohodkov; od plače, penzije, podjemne in avtorske pogodbe, pogodbe za upokojence, obvezne prakse...več ko imaš prihodkov, več ga plačaš, ni omejitev.
B - 19.02.2026 - 08:02
Odvisno na kakšni podlagi dela. V kolikor po pogodbi o začasnem delu upokojencev potem plača. V kolikor dela kot družinski član brezplačno se ničesar ne plačuje ker ni REK napovedi.
Magda - 19.02.2026 - 08:45
Tole pa ne vem ali je res ... naj se kdo drug pove.
od kratkotrajnega dela (brezplacna pomoc druzinskih clanov) se odda REK in placa pavsalni prispevek vsakega 15ega za pretekli mesec. Jaz tako delam ze nekaj let. Sem takrat, ko je stranka to imela, diolomirala iz tega kaj je treba in kaj ne. Edino ce je bila zdaj kaksna sprememba.
pa slisala sem za enega lokalca, ki je imel inspekcijo in niso placevali tega prispevka, samo bil je tako prijavljen, da je bil problem pri delu na crno.
anči - 19.02.2026 - 11:48
Od kratkotrajnega dela kot brezplačna pomoč družinskega člana se mesečno plača pavšal 7,72 € po 17.čl. 12 tč. ZZVZZ. Prispevka za dolgotrajno oskrbo se od tega dela ne plačuje, ker ni prejemka - je brezplačno delo - in zato tudi ni osnove.





