krpan in druščina postani član

Naslov teme: Kaj menite?

1716  30.05.2026 - 07:57h / Drugi davki in takse / Avtor: Zuzuzu / 1014 / 6

mojKonto.si — Računovodska aplikacija in ERP
Program za računovodenje.  Se zelo na veliko reklamirajo. Kaj menite o tem. Ga mogoče uporabljate in kakšne so izkušnje? 

pika - 01.06.2026 - 14:53

Aktivno nekaj dni....

Mislim si podobno kot o instant računovodjih, ki so bili še 14 dni nazaj frizerji, potem programerji, sedaj računovodje, čez 3 tedne bodo pa nohtke delali.

Barca - 02.06.2026 - 13:35

Naziv:DESOFT LTD
Naslov:85 GREAT PORTLAND STREET, W1W 7LT LONDON
Status:Pravna oseba
Ni zavezanec za DDV.

Davčna št.:77895169
Matična številka:
Datum registracije za DDV:
Šifra dejavnosti:62.900 (Druge z informacijsko tehnologijo in računalniškimi storitvami povezane dejavnosti)
Urad DURS:FU Nova Gorica

Silva - 09.06.2026 - 11:37

Pa malo tudi to ...

DOLŽNIK

DESOFT d.o.o. - V STEČAJU
Datum objave
24.11.2016. ob 12:34
Konec objave
 
ID: 3027090
Vrsta procesnega dejanja: sklep o začetku postopka
Vrsta dolžnika: DOO
Pravnoorganizacijska oblika: DOO
Matična številka: 6330878000
Davčna številka: SI 72706007
Opravilna številka: 4845/2016

živa - 10.06.2026 - 07:34

Me prav zanima kako lahko ena oseba programira pa je za zraven še strokovnjak za računovodstvo pa zakonodajo za DDV,plače, zaloge pa ne vem še kaj vse ...
 
Piše, da če imaš ta program, ne rabiš računovodje. Pri računovodstvu pa ne moreš kar nekaj s chat gpt naplozat in dat v uporabo podjetniku. Meni se zdi nedgovorno. Moje mnenje

Dejan - 21.08.2026 - 17:05

Spoštovani,
danes me je prek Facebooka kontaktiral nekdo, povezan z vašim portalom, glede mojega projekta mojKonto.si. Ker razumem, da je način, na katerega danes nastaja in se razvija programska oprema, lahko za marsikoga težko predstavljiv, bi želel nekoliko bolje pojasniti ozadje projekta.
Razvoj mojKonto.si sem začel februarja 2026, maja 2026 pa je bila aplikacija že pripravljena za trg in začela pridobivati prve stranke. V nekaj mesecih sem tako razvil celovito računovodsko-poslovno rešitev, ki danes pokriva izredno širok nabor funkcionalnosti.
To se morda na prvi pogled zdi nemogoče. Pred nekaj leti bi bilo verjetno tudi meni.
Vendar mojKonto.si ni nastal iz nič in tudi sam nisem nekdo, ki je pred nekaj meseci prvič začel programirati s pomočjo umetne inteligence. S programiranjem se ukvarjam že približno 25 let, poleg tega pa imam dolgoletne izkušnje z razvojem poslovnih rešitev in dobro poznam tudi področje računovodstva.
Moja druga rešitev, PN365.net, deluje že od leta 2009 in jo uporablja na tisoče podjetij. Za menoj je torej več kot desetletje praktičnih izkušenj z razvojem, uporabniki, podjetji in njihovimi dejanskimi potrebami.
Umetna inteligenca je spremenila predvsem hitrost razvoja.
Danes lahko zahtevo stranke, za katero bi razvojna ekipa nekoč potrebovala več dni ali tednov, v določenih primerih implementiram v eni ali dveh urah. Ne zato, ker bi AI sama vedela, kaj mora narediti, ampak zato, ker mora nekdo natančno vedeti, kaj želi doseči, kako mora sistem delovati in kako AI pravilno usmerjati.
Pri mojKonto.si danes uporabljam AI tako, da v ozadju opravlja ogromno količino razvojnega dela vzporedno. Učinek je lahko podoben temu, kot če bi imel na voljo zelo veliko razvojno ekipo, le da jo mora še vedno nekdo voditi, preverjati in sprejemati odločitve.
In prav tu vidim največje nerazumevanje današnjega razvoja umetne inteligence.
AI ne nadomesti 25 let mojih izkušenj. AI teh 25 let izkušenj multiplicira.
Ko sem februarja začel razvijati mojKonto.si, sem razvoj praktično od prvega dne javno objavljal tudi na Facebooku. Nekateri so projekt spremljali z zanimanjem in čakali na izid, drugi so menili, da sem prevelik optimist.
Danes ima mojKonto.si v zelo kratkem času že skoraj 3.000 strank, število pa še naprej raste. Na začetku sem ciljal predvsem na podjetja, ki šele začenjajo svojo poslovno pot, vendar so rešitev začela uporabljati tudi podjetja z več desetletji poslovanja.
Rezultati mojega dela prav tako niso nekaj, kar bi bilo treba jemati na besedo. Podatki o poslovanju mojega podjetja so javno dostopni.
V lanskem letu sem poslovanje zaključil z več kot 520.000 EUR čistega dobička, letos pa se je predvsem zaradi uspeha mojKonto.si rezultat še občutno povečal in se približuje 800.000 EUR.
Zato na umetno inteligenco ne gledam kot na nekaj, kar bo nekoč v prihodnosti spremenilo razvoj programske opreme. Ta sprememba se je že zgodila.
Razumem, da je težko verjeti, da lahko posameznik danes v nekaj mesecih naredi nekaj, za kar je bila še pred kratkim potrebna velika razvojna ekipa. Toda tehnologija napreduje in z njo se spreminja tudi način dela.
Prednost v prihodnjih letih po mojem mnenju ne bodo imeli tisti, ki bodo AI zgolj uporabljali, ampak predvsem tisti, ki bodo znali svoje dolgoletno znanje povezati z njenimi zmožnostmi.
Sam se s programiranjem ukvarjam že 25 let in od svojega dela živim praktično celotno svojo poklicno pot. Umetna inteligenca mi tega znanja ni dala. Omogočila mi je le, da lahko danes z njim naredim bistveno več, bistveno hitreje.
In mojKonto.si je eden od rezultatov tega novega načina razvoja.
Lep pozdrav,
Dejan
mojKonto.si

manca k. - 21.08.2026 - 16:27

Tega tipa ki ima mojkonto.si poznam je iz N. Gorice. Je zelo bogata oseba. Malo je imel smolo, ker mu je družina umrla. Drugače je zelo dober in poštena oseba. Po objavah sodeč na faceboku lahko vidite sami. Mislim da je eden redkih, ki si je denar zaslužil s trdim delom. 
Pol miljona dobička ni malo za posameznika:  Jaz mu lahko rečem samo kapo dol! Mislim pa, kar je objavljal na facebooku enkrat da se ukvarja tudi s trejdingom in je to tudi njegov velik pomemben dohodek.