krpan in druščina postani član

Naslov teme: Kar poslali so mi račun

1727  01.06.2026 - 18:13h / Ostalo / Avtor: Vesna / 1192 / 10

Pozdravljeni, 
imam računovodski servis in nikoli nisem bila registrirano za trgovinsko dejavnost .

Včeraj sem prejela obvestilo in tudi že račun od TZS-trgovinske zbornice Slovenije
za plačilo članarine za TZS za razred X 50,00€ .
 
Ali je tak račun dobiš še kdo ?

Hmm - 01.06.2026 - 18:32

Zavrnite ga

B - 02.06.2026 - 07:00

A ni članstvo prostovoljno?

vita - 02.06.2026 - 08:16

Sva dobili jaz in sodelavka. Sem  takoj napisala ugovor.  Ne zdi  se mi pošteno da najprej sami kličejo (l. 2017) da naj se včlanimo in da je članstvo brezplačno, potem pa niti ne sporočijo da bo že za  2026 treba plačati članarino. Decembra 2025 sem jim napisala da želim izstopiti in od njih dobila klic in potem še elektronsko sporočilo da je članstvo brezplačno in bo brezplačno še naprej. Čakam njihov odgovor.

Ulaaa - 02.06.2026 - 08:19

Tudi mi smo dobili.. so rekli da smo se vclanili leta 2012. Do sedaj je bilo brezplacni,zdaj pa ni

Korenjček - 02.06.2026 - 09:37

Se pač izpišete iz članstva. Koristi tako nimate.

ikra - 02.06.2026 - 10:32

tudi jaz sem imela podoben problem, a če se danes odjaviš to velja za naslednje leto, za letos še potrebno poravnati...kar nekaj je vse skupaj, tako kot je že zgoraj navedeno, najprej te kličejo, češ je vse brezplačno, čez par let pa dobiš račun za plačilo...

Manca - 02.06.2026 - 11:14

Oni bi nas morali obvestiti,da on letos ni vec brezplacno clanstvo. Jaz sem zavrnila rqcun in dala odstopno izjavo.

ivo - 03.06.2026 - 10:35

dober nateg, a to pravno zdrži? Ne plačajte, zavrnite, saj nismo ovce, ali pač?
Najprej brezplačno, morala bi biti pogodba, kjer piše do kdaj brezplačno, potem pa plačljivo.

nadja - 03.06.2026 - 15:28

Kaj boste storili,,zavrnili račun z obrazlozitvijo, da nam ni bila podana inforamcija ,da se po novem plačuje?

Danica - 08.06.2026 - 08:56

Prejela sem odgovor:
Spoštovani,
 
Zahvaljujemo se vam za vaše e-sporočilo in vaše stališče, ki smo ga prejeli v zadnjem tednu na temo uvedbe članarine za leto 2026.
 
Kot smo vam že predhodno pojasnili, je skupščina TZS dne 16. 4. 2026 sprejela sklep, po katerem se letna članarina za leto 2026 v višini 50,00 EUR zaračuna tudi vsem tistim podjetjem, ki so imeli po prejšnji lestvici za določitev višine članarine le-to brezplačno. Prejšnja lestvica za določitev višine članarine je veljala od ustanovitve zbornice v letu 2006 dalje, to je zadnjih 20 let, kar pomeni, da so imeli ti člani brezplačno članstvo, vendar pa so lahko koristili vse ugodnosti in storitve, kot jih imajo člani, ki so zavezani plačevanju članarine. Navajamo, da na aprilski seji skupščine ni bilo podanih nobenih drugačnih predlogov glede nove lestvice za določitev višine članarine za leto 2026, čeprav ima vsak član TZS možnost, da se skupščine udeleži, in na njej izrazi svoje mnenje. Sklic z dnevnim redom te skupščine je bil objavljen na spletni strani TZS in v zborničnem glasilu T-Informacije. Poleg tega so bila sklic in gradiva za to sejo skupščine objavljena tako na spletni strani TZS kot tudi na razpolago vsakemu članu na sedežu zbornice daljše časovno obdobje.
 
Glede na to, da na zbornici znamo prisluhniti vsem našim članom, bomo z vsemi vašimi stališči oziroma mnenji skladno s pravili TZS seznanili naše pristojne organe in poiskali primerno rešitev, o kateri vas bomo seznanili najkasneje do začetka julija 2026.
 
V pričakovanju vašega razumevanja vas prijazno pozdravljamo,