Naslov teme: Odmera dopusta
1756 05.06.2026 - 09:17h / Ostalo / Avtor: ADA / 500 / 7
Hvala.
pika - 05.06.2026 - 09:41
Pa ni nujno da imam prav... jaz bi "odmerila" 14 dni...
Meri - 05.06.2026 - 09:55
14.
Tonka - 05.06.2026 - 10:59
15 dni
anelija - 05.06.2026 - 11:33
Po zakonu 14, pri nas pa bi dodali še en dan za 1/2 julija in je potem 15 dni.
AS - 06.06.2026 - 13:16
Jaz računam tako:
27/12=2,25 dni
2,25/31=0,0725
(2,25*6)+(0,0725*15)=13,5+1,09=14,59
Pri nas bi dobil 15 dni dopusta.
Korenjček - 06.06.2026 - 18:26
15 dni, ker je ta dan še zaposlen.
Tanha - 17.06.2026 - 09:39
Jaz vedno izhajam iz izjave, ki sem jo pogosto slišala od svetovalcev Združenja delodajalcev Slovenije:
"Kar je ugodneje za delavca". V tem primeru ne moreš nič zgrešit.



