krpan in druščina postani član

Naslov teme: regres

1854  23.06.2026 - 11:38h / Ostalo / Avtor: vickov / 386 / 5

Z delavcem smo sklenili delovno razmerje za nedoločen čas z 19.6.2026 s poskusno dobo 3 mesecev. Kako je z obračunom regresa, glede na to, da poskusne dobe verjetno ne bo opravil, oziroma se ne bo odločil za nadaljevanje zaposlitve.

1 - 23.06.2026 - 11:51

Mu pripada sorazmerni del času sklenjene pogodbe. Nato sledi vračilo.

Živa - 23.06.2026 - 12:03

Izplača se sorazmerni del za leto 2026 in potem pri sporazumu, ki ga bo ob prekinitvi pogodbe podpisal, zapišite, da se strinja z vračilom regresa, oz. s pobotom pri zadnji plači.
Ste imeli pa smolo, če že po štirih dneh zaposlitve veste, da poskusne dobe ne bo opravil.

Barca - 23.06.2026 - 15:12

Mogoče pa ni smola.

Zaposleni je nekje sam dal odpoved, zato ni upravičen do nadomestila za Zavodu za zaposlovanje.
Tule mu delajo uslugo, poskusna doba ne bo uspešno opravljena in se bo lahko prijavil na Zavod in prejemali nadomestilo.


Drugače pa drži, sorazmerni del za 2026, ob prenehanju sporazum za vračilo oz. pobot pri zadnji plači in popravek REK obrazca.

B - 24.06.2026 - 06:43

Zakaj pa niste sklenili DR za določen čas in bi bila zadeva Jasna pa lahko samo za 1mesec.

Barca - 24.06.2026 - 12:56

Verjetno zato, ker če moja zgornja predpostavka deži, so na Zavodu za zaposlovanje pozorni na take variante.
Ni razloga, nihče ne bi tega naredil - dal odpoved nekje, kjer ima za NDČ in šel za primerljivo plačo nekam drugam za en mesec.