Naslov teme: Seznanitev delodajalca o gibanju zaposlenega v času bolniškega staleža
1855 23.06.2026 - 13:48h / Ostalo / Avtor: Mojca / 469 / 3
O tem mora biti seznanjem takoj tudi delodajalec.
Nesmiselno je , če se režim zapiše šele ob zaklučevanju bolniške.
Ali v praksi potek seznanitev delodajalca s strani osebnih zdravnikov takoj ob odprtju bolniškega staleža in kje delodajalec dovoljeni režim gibanja takoj vidi?
Anja - 23.06.2026 - 14:05
Uvedba elektronskih navodil o ravnanju med začasno zadržanostjo od dela (eNR) in dostop prek portala SPOT za delodajalce je napovedana s 1. julijem.
sonja - 24.06.2026 - 07:24
Včeraj je bil seminar, povedano je bilo, da osebni zdravnik takoj ob nastopu bolniške odpre eNR, ki je dostopen tudi delodajalcu preko SPOT in tam se vidi tudi režim gibanja.
KATJA - 24.06.2026 - 08:09
Najbolj neumna zadeva je, da delodajalec, ki plačuje delavca v času bolniške do 30 dni, ne sme vedeti kje zaboga se delavec giba, za popizdit, najboljša rešitev- takoj z prvim dnem zadržanosti v breme države, pa da jih jaz vidim, koliko bi bilo bolnišk. Vse razumljivo za tiste, ki so res poškodovani in imajo hude zdravstvene težave, to je razumljivo, za vse ostale glumatorje z psiho in podobnimi zadevami....to pa ne gre skozi...





