krpan in druščina postani član

Naslov teme: Izplačilo dobička lastniku

1860  24.06.2026 - 12:16h / DDPO / Avtor: sonja / 137 / 4

Prosim za pomoč. 
Lastnik družbe d.o.o. je 75% , ostalih 25% pa je lastnik družba sama (LD).
Izplačal bi si celoten znesek dobička, se pravi 100%. 
Ali je tu posebnost zaradi lastnega deleža?
hvala lepa. 

sonja - 24.06.2026 - 12:54

sem našla.... lahko samo 75%

x - 24.06.2026 - 13:08

Kje ste to našli? Lahko prosim povezavo. 

sonja - 24.06.2026 - 13:27

razen če se spremeni družbena pogodba oz. statut..... komplicirano

Simbi - 24.06.2026 - 13:38

sledim debati....