Naslov teme: Nagrada-obdavčitev
3998 10.06.2003 - 13:44h / Dohodnina / Avtor: LAURA / 54 / 3
Podjetje je svojim delavcem dalo nagrade v blagu v vrednosti 4.000 SIT.
Zanima me kakšne dajatve je podjetje dolžno obračunati. Ali mora prejemek tretirati kot boniteto in obračunati vse prispevke in davke, ali lahko obračuna samo akontacijo dohodnine 25%.
Zanima me kakšne dajatve je podjetje dolžno obračunati. Ali mora prejemek tretirati kot boniteto in obračunati vse prispevke in davke, ali lahko obračuna samo akontacijo dohodnine 25%.






Matjaž K - 10.06.2003 - 15:12
Tako na pamet:
možno da celo nič, ker se darila, katerih vrednost ne presega 5% PPpredpreteklega meseca (mislim da je nekako tako) ne štejejo kot stimulacija ali boniteta (poglejte v ZDoh).
Je pa treba obračunati DDV (ker je darilo vredno več kot 2.000 SIT).
Paula - 10.06.2003 - 15:41
Tako je! Dohodnine ni in tudi bonitete ne, razen če je darilo izplačano v denarju, potem pa se po mnenju DURS ne šteje v takšno oprostitev.
LP
Jana 2 - 10.06.2003 - 15:59
No ja, v odvisnosti od referenta. Sem raziskovala v preteklem letu in ne boste verjeli v isti hiši od dveh referentk sem dobila popolnoma različna odgovora. V samem zakonu o dohodnini nič ne piše o razlikah med denarno ali blagovno nagrado. Mislim, da nagrada ni poslovno priznani strošek.Preveriti še zakon o davku iz dobička.