krpan in druščina postani član

Naslov teme: gostinec

6192  13.09.2003 - 19:53h / Ostalo / Avtor: Andrej / 50 / 6

Sem gostinec, ki večkrat gosti avtobuse, oz. zaključene družbe. Ponavadi na teh gostijah igra muzikant in ljudje hočejo, da ga mi plačamo, in potem izstavimo fakturo, na katerem bodo poleg gostinskih uslug tudi muzikant. Ali ravnam pravilno, če naprimer muzikant kasira 20.000,00 sit potem od tega odvedem 20% ddv. Muzikant kot muzikant seveda ne izda računa? Potem je to neobdavčen promet, vendar mi zaračunamo storitev posredovanja in zato obračunamo 20% DDV.

Ali imam prav?

Hvala za odgovor - e

Dreychee - 14.09.2003 - 08:35

Mislim, da ne, saj bi morali za muzikanta, ki ne izda računa obračunati akontacijo dohodnine in ne vstopnega DDV. Zaračunavanje naprej z DDV pa je v redu, saj gre za storitev.

Računovodja - 15.09.2003 - 09:04

Muzikant sodeluje z vami po avtorski pogodbi. VI morate od njegovega zaslužka obvezno obračunati dohodnino. DDv nm atu kaj početi. Ko pa vi zadevo zaračunate naprej pa lahko zaračunate 20% DDV ali pa izdate račun v skladu z 29. členom ( če izpolnjujete pogoje).

LP.

Andrej - 15.09.2003 - 10:57

Samo mi nimamo nobene avtorske pogodbe z njim. Muzikant je prišel zraven z avtobusom?!? Računovodja :
-------------------------------
Muzikant sodeluje z vami po avtorski pogodbi. VI morate od njegovega zaslužka obvezno obračunati dohodnino. DDv nm atu kaj početi. Ko pa vi zadevo zaračunate naprej pa lahko zaračunate 20% DDV ali pa izdate račun v skladu z 29. členom ( če izpolnjujete pogoje).

LP.

Dreychee - 15.09.2003 - 12:41

Če ni nikakršnega papirja, pogodbe itd., vas lahko obtožijo za pomoč pri delu na črno, zato kar obračunajte dohodnino, ste vsaj vi pokriti.

miki - 15.09.2003 - 13:44

poleg vsega je pa treba za takšen nastop v živo plačati svoje tudi SAZAS-u

miki - 15.09.2003 - 22:12

Z davkom je pa tako-če skleneta avtorsko pogodbo, plačate muzikanta in na durs odvedete 25 % akontacijo dohodnine, lahko pa vam on izstavi račun, kjer pl. 8.5 % ddv,(seveda preko svoje firme-s.p.-...) še vedno pa ostane plačilo SAZASU, ki vam lahko izstavi račun po pesmih, če tega ne prijavite sami