Naslov teme: Časovno razmejevanje odpisa terjatev
201 24.01.2001 - 08:23h / Ostalo / Avtor: FRIDA / 56 / 3
Problemi so in bodo, pa če nam je prav ali ne. Prosim za mnenje, ali bi bilo mogoče časovno na daljši rok razmejiti oblikovani popravek terjatev do kupcev, nastalih v letu 2000 in prejšnjih letih, firma pa je šla v stečaj oziroma druga v prisilno poravnavo. Znesek je zelo velik in bi močno vplival na poslovni izid družbe, kar pa zamegli realni prikaz uspešnosti poslovanja.
Pa še nekaj me zanima, kako gledate ostali na postopke prisilne poravnave in stečaje in obremenjevanje še vitalnih firm s problemi slabih firm, kar za gotovo ne bo moglo trajati v nedogled.
Naj vam bo lepo! FRIDA
Pa še nekaj me zanima, kako gledate ostali na postopke prisilne poravnave in stečaje in obremenjevanje še vitalnih firm s problemi slabih firm, kar za gotovo ne bo moglo trajati v nedogled.
Naj vam bo lepo! FRIDA
MARTIN KRPAN - 24.01.2001 - 14:27
Neuradne govorice (s katerimi se ne strinjam): brdavsi v primerih stečaja tolmačijo, da lahko oblikujemo popravke šele takrat, ko bomo vedeli, kolikšno bo poplačilo iz stečajne mase (ha - ha - ha). Da to lahko traja leta in leta, raje ne govorim. Časovno razmejevanje takšnih terjatev pa nisem še nikdar prakticiral. Dvomim, da gre (SRS itd.).
Glede prisilnih poravnav in stečajev pa še zelo enostaven nasvet: dobra podjetja naj pazijo, s kom poslujejo. Preverjajte poslovnega partnerja (BON obrazci, govorice, insiderske informacije, predvsem pa si bodite dobri z računovodjem kupca).
STARI POŠTAR - 24.01.2001 - 22:24
Menim, da ne gre za prašanje kdaj oblikovati popravke ampak koliko. Brdavsi so alergični, če nimamo osnove, po kateri smo se odločali. Če gre podjetje v prisilno poravnavo, seveda ni ustrezno oblikovati 100% popravek, saj nekaj vendar bomo dobili. Če počakamo na potrditev prisilne poravnave in potem oblikujemo popravke, pa celo točno vemo, koliko bomo dobili (oz. vsaj naj bi dobili). Podobno je pri stečaju, vendar je osnova manj točna. Počakati moramo narok, na katerem stečajni upravitelj prizna terjatve, tudi naše. Če smo napoteni na tožbo in se v tožbo tudi spustimo, seveda ni smiselno zagovarjati stališče, da ne bomo nič dobili. V primeru pomembnejših zneskov priznanih terjatev, pa priporočam kratko vprašanje stečajnemu upravitelju. Njegova pisna ocena poplačila (v % od prijavljenih ali od priznanih terjatev) bo za brdavse več vredna kot naša.
črna - 24.01.2001 - 22:56
Vsekakor je praksa, da stečajni upravitelj takšno oceno tudi pisno potrdi, zato kar podrezajte v stečajnega.
Nima razloga, da vam tega ne bi pisno potrdil!