Ali je potreben izpis podatkov za dohodnino opraviti po mesecih, ali je dovolj kumulativno plača, regres,...
MACA - 25.01.2001 - 12:08
Za DURS je dovolj kumulativno, za delavce pa po mesecih, ups, ali pa se mi je že začelo mešati...joj, kaj šele bo do konca februarja!!!!!
DIREKTOR - 25.01.2001 - 13:22
Po zakonu je predpisano, da MF določi obrazec katerega morajo podjetja predložiti DURS-u. Po istem zakonu maorajo ENAKE podatke dati tudi zaposlenim. Prav tako pa je potrebno dati zaposlenim podatek KDAJ so bili plačani davki. In to je vse. Obrazec (po mesecih/izplačilih) nima pravne osnove in je celo zavajujoč. Nekdo ga je predpisal, ker je hotel predpisati drugo obveznost (datumi). Seveda je v svoji VNEMI predpisal datum izplačila prihodka. Ko so mu pokazali neumnost, ki jo je naredil, je popravil predpis in kolono datum izplačila zamenjal z datumom plačila davka, vse ostale stvari pa je pustil enake. Zavajujoč pa je zato, ker bi zaposleni (po analitičnem izpisu) prijavljali napačne podatke. V enem (za podjetja) in drugem (za posameznike) so predpisali rezanje stotinov. Posledica je ta, da posameznik lahko prijavi do 11 SIT (če je v letu le 12 izplačil=12*.99) drugačen podatek kot je bilo prijavljeno s strani podjetja na DURS. Posledice...
Iva - 26.01.2001 - 06:29
Na DURS dajemo na predpisanem obrazcu. Obvestila prejemnikom dohodkov smo priredili po svoje, ker imam v spominu (ne vem točno od kje mi ta podatek), da je prejemnikom potrebno dati podatke o višini prejemkov po posameznih vrstah in o datumu plačane dohodnine. Tako prejemnikom pripravimo obvestilo o prejemkih kumulativno po posameznih vrstah prejemkov (podobno oz. enako kot za DURS), spodaj pa pripišemo kdaj je bila dohodnina plačana (običajno 12 datumov za 12 plačil davka iz plače z navedbo meseca, za katerega je bila plača izplačana). Za druge vrste prejemkov ravnamo enako. LP
DIREKTOR - 26.01.2001 - 12:55
Da, to je to.
DDV kalkulator
Hiter, enostaven izračun Cene brez DDV ali Cene z DDV za poljubno stopnjo DDV. Davkoplacevalci.com
Zanesljive davčne rešitve
Ravnovesje znanja in izkušenj - pravi partner za vse davčne izzive. Bilans.si
Davčne knjige v elektronski obliki!
Edina slovenska davčna knjižnica v elektronski obliki. e-DELUX knjige
MACA - 25.01.2001 - 12:08
Za DURS je dovolj kumulativno, za delavce pa po mesecih, ups, ali pa se mi je že začelo mešati...joj, kaj šele bo do konca februarja!!!!!
DIREKTOR - 25.01.2001 - 13:22
Po zakonu je predpisano, da MF določi obrazec katerega morajo podjetja predložiti DURS-u. Po istem zakonu maorajo ENAKE podatke dati tudi zaposlenim. Prav tako pa je potrebno dati zaposlenim podatek KDAJ so bili plačani davki. In to je vse.
Obrazec (po mesecih/izplačilih) nima pravne osnove in je celo zavajujoč. Nekdo ga je predpisal, ker je hotel predpisati drugo obveznost (datumi). Seveda je v svoji VNEMI predpisal datum izplačila prihodka. Ko so mu pokazali neumnost, ki jo je naredil, je popravil predpis in kolono datum izplačila zamenjal z datumom plačila davka, vse ostale stvari pa je pustil enake.
Zavajujoč pa je zato, ker bi zaposleni (po analitičnem izpisu) prijavljali napačne podatke. V enem (za podjetja) in drugem (za posameznike) so predpisali rezanje stotinov. Posledica je ta, da posameznik lahko prijavi do 11 SIT (če je v letu le 12 izplačil=12*.99) drugačen podatek kot je bilo prijavljeno s strani podjetja na DURS. Posledice...
Iva - 26.01.2001 - 06:29
Na DURS dajemo na predpisanem obrazcu. Obvestila prejemnikom dohodkov smo priredili po svoje, ker imam v spominu (ne vem točno od kje mi ta podatek), da je prejemnikom potrebno dati podatke o višini prejemkov po posameznih vrstah in o datumu plačane dohodnine. Tako prejemnikom pripravimo obvestilo o prejemkih kumulativno po posameznih vrstah prejemkov (podobno oz. enako kot za DURS), spodaj pa pripišemo kdaj je bila dohodnina plačana (običajno 12 datumov za 12 plačil davka iz plače z navedbo meseca, za katerega je bila plača izplačana). Za druge vrste prejemkov ravnamo enako.
LP
DIREKTOR - 26.01.2001 - 12:55
Da, to je to.