krpan in druščina postani član

Naslov teme: Organiziranost računovodskega servisa

2485  24.03.2004 - 21:55h / Ostalo / Avtor: Enja / 48 / 7

Znanja glede računovodenja imam po mojem mnenju dovolj na različnih področjih, saj sem bila zaposlena v zelo različnih firmah, vedno kot vodja financ. Sedaj pa me zanima vodenje lastnega računovodskega servisa. Ne vem pa kako se lotiti začetnega zagona - splošna organiziranost servisa, način komuniciranja s strankami, akti ipd... Ima mogoče kdo kakšen pameten nasvet ali literaturo ipd, kje bi lahko to našla.

Hvala in lp vsem

MILENA - 24.03.2004 - 22:35

Draga Enja tisti ki imamo servise bi ti rekli, bejži dokler je čas. To je tako garanje za tako malo denarja (preveč jih dela na črno in nam zbijajo cene). No ja saj vedno pa ni tako črno, so tudi prijetni trenutki. Dosti uspeha

Sabina - 25.03.2004 - 06:50

Glede na izkušnje začeti ni problem. Razviti moraš lasten občutek kakokomuniciranja. Uporabi dosedanje izkušnje in z leti boš razvila svojo lastno organizacijo in stil komuniciranja. Ko sprašujem kolegice na to temo, je povsod drugače. Eni imajo sistem da delavci prevzamejo stranko od A do ž. Drugod delavci opravijo knjiženja, obračune pa vodja servisa (v tem primeru si to ti). Jaz sem na začetku delala sama vse, sedaj že lahko uvajam in izvajam kontrolo. Tudi tega sem se morala naučiti.
Enako raznolikost srečujem pri problemih ob prevemu dokumentacije. Eni zahtevajo odloženo dokumentacijo, kot to piše v tipski pogodbi o vodenju servisov na GZS, drugi sami odlagajo, tretji pišejo zapisnike.
Pri nas letos uvajamo strožje sisteme, pisno komunikacijo s strankami, vse na bolj uraden način. Ne gre drugače, ker ko pride do problema je hitro krivda na ramenih računovodje, in ko je pod vprašanjem 10 MIO....
Je pa čas tisti, ki dela zate. Izkušnje so poglaviten dejavnik pri organiziranju, komuniciranju in kvaliteti.
Oboroži se z znanjem, literaturo, dobro voljo, direkten link na davkoplačevalce in veliko sreče.

kurajžno - 25.03.2004 - 09:40

Če ne znaš, rajše prej nehi kot pa začneš. Dej nehi noooooo.

žavostna - 26.03.2004 - 06:43

Zakaj sem tak žavostna?

Andi - 26.03.2004 - 12:11

ne vem, zato ker delaš v računovodskem servisu?

moja - 26.03.2004 - 21:36

zdaj je najslabši čas za to dejavnost. zakonsko ni nič urejeno. tisti, ki ne ve kaj bi delal, odpre računovodski servis, ker ga pač lahko,ker ni nobenih nooobenih, pa res čist nobenih omejitev. drugi spet delajo na črno za dampinško ceno.

bobu bob - 27.03.2004 - 09:14

Enja ne poslušaj jih, so ti že v naprej fauš, in konkurence se bojijo. Če bi rada tako lepo na lahek način zaslužila par miljončkov na mesec, kar začni. Obvezno pa vzami v službo par upokojenk, katere bodo za tebe garale, ti samo lepo nadziraš in rihtaš nove stranke. Dobrodošla v klubu milionarjev!