Sem mali zavezanec - ob nabavi plačam ves ddv. Ob prodaji ga ne zaračunam. Kaj pa če izvažam? Se mi sploh ne splača, ker sem za 20% predrag?
Matjaž K - 26.03.2004 - 13:52
Načeloma je vaša ugotovitev pravilna - če prodajate davčnim zavezancem ste za njih predragi (primerjlano z nekom, ki je DZ), ker se v vaši prodajni ceni "skriva" DDV; ki si ga niste odbili na vstopu.
Upokojensko delo po ZUTD-A/B
Izračunaj svoj dohodek - obračun začasnega ali občasnega dela upokojencev. Davkoplacevalci.com
040 družbeniki
Izračunaj neto dohodka in dajatev pri družbeniku poslovodji. KRPAN RAČUNA NA PRSTE
Študentsko delo do in od 01.02.2015 naprej
Izračunaj svoj dohodek - obračun študentskega dela. Davkoplacevalci.com
Matjaž K - 26.03.2004 - 13:52
Načeloma je vaša ugotovitev pravilna - če prodajate davčnim zavezancem ste za njih predragi (primerjlano z nekom, ki je DZ), ker se v vaši prodajni ceni "skriva" DDV; ki si ga niste odbili na vstopu.